Projektujemy drogę
do przyszłości.

W grudniu 2021 roku na ulicach pojawił się czerwony samochód. BMW iX w kolorze awenturynu, bo o nim mowa, stał się dowodem na to, że ekologiczny futuryzm może stać się naszą codziennością. W pełni elektryczny, stworzony w procesie niezwykle zrównoważonej produkcji, a przy tym korzystający z materiałów z recyklingu lub takich, które do niego mogą trafić, BMW iX dowodzi, że nasze drogi są gotowe na rozwiązania przyszłości. Dla przyszłych pokoleń samochód może stać się czymś zgoła odmiennym niż był do tej pory, ale iX jest na to gotowe. Zrównoważony dom na kółkach, który jest częścią systemu naczyń połączonych? Nie ma sprawy.

BMW m1

Wielki design (i też w wielkiej skali) jest nierozerwalnie związany z BMW. Być może to wynik charakteru naszej marki i perspektywicznego, holistycznego myślenia o projektowaniu, czego przykładem jest chociażby BMW Welt z Monachium, wielofunkcyjne centrum wystawowe, które integruje wiele, pozornie odmiennych funkcji. Jednak dla marki osią w projektowaniu są idee znacznie szersze niż zwykły funkcjonalizm. To też owocuje współpracą z wizjonerami, jak w przypadku fabryki BMW Group w Lipsku projektu światowej sławy architektki Zahy Hadid. Oddajemy przestrzeń idei, a ta zawsze sięga dalej niż dziś.

BMW m1

Projektowanie, które wpisuje się w historię, jest częścią BMW. To, że współczesne modele wywołują tak wielkie zainteresowanie, nie powinno zatem dziwić. Innowatorzy nie mogą jednak oglądać się za siebie; w innym wypadku nigdy nie posuwaliby się do przodu.

Projektowanie samochodu BMW to poszukiwanie rozwiązań, z których będziemy powszechnie korzystać w przyszłości. A ta zaczyna się dzisiaj.